Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Vybíráte vhodné vozidlo pro tažení karavanu? Poradíme Vám

Znáte to časté trápení, kdy Vám jízda dálnicí absolutně neubíhá a na okresních cestách do cílové destinace se doslova trápíte, jelikož Vám vůz na tažení jednoduše nestačí?

Jde o faktor, který se musí několikrát zvážit a pokud v tuto chvíli vyhlížíte, co pořídíte na vůz k Vašemu karavanu, máme pro Vás pár užitečných rad a tipů.

U vyhledávaného tažného vozidla si v první řadě ověřte, že maximální zatížení brzděného přívěsu splňuje právě váš karavan. Tuto hodnotu naleznete ve velkém, ale i malém technickém průkazu na zadní straně u popisku „Maximální hmotnost brzděného přívěsu“. Obecná hodnota k váze platí také na poměr váhy karavanu a váhy tažného vozidla. Určitě doporučujeme, aby karavan nevážil více než 85% váhy tažného vozidla. Na hmotnostní hodnoty navazuje také výkon vozidla, který je ideální volit v poměru 80 koní na 1 tunu hmotnosti karavanu. Samozřejmě čím více, tím lépe pro snadnější rozjezdy a manipulaci na zhoršených cestovních podmínkách. Zdůrazňujeme, že se nejedná o psané pravidlo či zákony, pouze tipy, které se vyplatí poslechnout, abyste se následně na cestách netrápili.

Pokud také patříte mezi drtivou většinu a tažný vůz budete využívat po zbytek roku k běžnému dennímu provozování, kromě potřebných parametrů ke karavaningu určitě myslete i na Vaše požadavky co se uživatelského komfortu týče, aby pro Vás bylo vozidlo vhodným pomocníkem do života. Celosvětovým trendem v této kategorii jsou ve velké většině vozidla typu SUV.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email