Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Údržba vody v karavanu v zimě

Podzim nám skončil a pomalu přichází zima. Pro ty z vás, kteří by si letos chtěli poprvé vyzkoušet zimní kempování, máme pár tipů a rad, jak Váš karavan připravit na zimní sezónu. Dnes se zaměříme na tu nejpodstatnější část údržby. A to, jak si pojistit, aby Vám nezamrzala voda i v mínusových teplotách.

Nenechat zamrznout vodu je pro Vaši bezproblémovou dovolenou zcela zásadní. A jak tedy zajistit nezamrznutí vody?  Co se týče odpadních vod, doporučujeme do nádrže s odpadní vodou a do WC nalít nemrznoucí směs určenou pro chemické WC. Po použití je voda bez vápenitých usazenin. Nikdy nepoužívejte nemrznoucí směsi pro automobily, které nejsou přímo určené pro chemické toalety. Mohlo by dojít k jejímu poškození. Proti zamrzání vody v trubkách je dobré použít ohřívací pásky, kterými trubky omotáte. Jakmile začnete topit, zahřeje si jimi potrubí. Proti zamrznutí vody v nádrži slouží ohřívací fólie, která se zapne při teplotách nižších než 7°C a chrání Vaši vodní nádrž před mrazem až do -40°C.

Po těchto opatřeních bude voda ve Vašem karavanu proti zamrznutí zabezpečena.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email