Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Špatné zprávy z Ministerstva zdravotnictví ke spaní v obytných vozech či karavanech.

Pro všechny, kteří jste chtěli podzimní dny strávit na cestách ve svých obytných vozech a karavanech přinášíme bohužel špatné zprávy, které vyplývají ze stanoviska Ministerstva zdravotnictví k aktuálním opatřením souvisejícím s nouzovým stavem.

„Podle usnesení vlády ze dne 26. října 2020, č. 1102, o přijetí krizového opatření, s účinností ode dne 28. října 2020 od 00:00 hod., se v bodech I. a II. zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky (s některými výjimkami). Dále se v bodě III. uvedeného usnesení mj. nařizuje omezit pohyb na veřejně přístupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou případů uvedených v bodech I. a II. „

Z tohoto usnesení si můžeme odvodit, že mají fyzické osoby nařízeno pobývat v místě svého bydliště (obytný automobil zpravidla není místem bydliště). Jednoduše to tak znamená, že můžete ve svém obytném voze či karavanu (stojícím nebo jedoucím) být pouze v případě, které stanovují nařízené výjimky ze zákazu volného pohybu osob. Dalším souvisejícím omezením dotýkajícím se kempování je zákaz volného pohybu osob mimo bydliště v časech od 21:00 do 4:59.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email