Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Šílená přestavba! Z proudového motoru letadla stylový obytný vůz.

Po celém světě jezdí spousty bláznivých přestaveb a úprav na obytné vozy. Několik z nich jsme Vám jich také ukázali. Tohle je ale jedna z těch, které mnoho dalších sbalí do kapsy…

Nadšenec do karavanů a obytných domů a bývalý pracovník pro letecké síly RAF se po několika letech plánování a odkládání pustil do tohoto projektu. Základem je dopravní letadlo VC10, které RAF vyřazovalo z provozu.

Přestavba začala kompletní očistou a vystěhováním všech částí, které zde původně byly. Vnitřek je obložený překližkou, což také kvůli tvaru nebylo zdaleka jednoduché. Přistavěno bylo střešní okno a čelní, nasávací prostor „motoru“ byl proměněn ve velké okno, které zároveň slouží i k vstupování do obytného vozu. Celkově v interiéru najdete dvě skládací postele, kuchyňská linka se základním vybavením a jednoduchý obývací pokoj. A na kolik tahle „sranda“ vyšla? Když nepočítáme práci, kterou Steven Jones na stavbě vynaložil, náklady byly sečteny na celkových přibližně 120 tisíc korun. Steven Jones už na jeho stavbu dostal mnoho nabídek a nebyly to zrovna malé částky, ale všechny prozatím odmítá. Chce si jej zkrátka užít na cestách naplno.

Prohlédněte si přiložené video s kompletní prohlídkou interiéru.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email