Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Pár tipů jak si lépe užít rodinnou dovolenou s karavanem

Plánujete se svými dětmi vyrazit na svou první dovolenou karavanem? Připravili jsme si pro Vás pár tipů, jak se připravit před cestou, aby Vaše dovolená proběhla hladce a bez stresu a mohli jste si užít na maximum. Prvním krokem je plán trasy. Všeobecně platí, že čím více děti zapojíte do svých příprav, tím více si budou moct dovolenou s vámi užít. My jsme plánování společné dovolené započali zakoupením mapy, kde jsme si společně postupně vyznačovali místa, která chceme navštívit, kam až chceme dojet a sestavili plán trasy. Poté jsme do mapy zaznačili místa, kde se nacházejí kempy, v kterých budeme se svým karavanem nocovat. No a teď přišel na řadu časový itinerář celé trasy.

Při tomto kroku mějte na paměti, že jízda karavanem je pomalejší, než jízda autem. Podle toho je vhodné naplánovat dostatečný počet zastávek. Když už jsme měli vše sepsáno, vrhli jsme se na seznam věcí, které se vyplatí mít s sebou. Kromě běžných věcí, které si člověk balí na dovolenou karavanem, je dobré mít pár drobností, které Vám pomůžou zabavit děti na cestách. Nejlepší věc, kterou jsme dětem mohli pořídit, byly cestovatelské deníky, do kterých každý večer zapisovali a zakreslovali, co jsme za uplynulý den zažili, jakou trasou jsme jeli a co vše jsme viděli.

Další důležitou součástí výbavy pro děti byla bytelná plastová krabice, do které jsme zabalili dostatečný počet tužek, pastelek, omalovánek, skicáků a jiných psacích potřeb. K tomu jsme přidali naše oblíbené společenské hry, které spolu rádi hrajeme a nikdy se neomrzí. Počítejte i s tím, že i když je to rodinná dovolená, každý je chvíli rád sám. Proto dětem přibalte i oblíbené hračky, se kterými si vyhrají samy nebo oblíbenou knížku či hru, se kterou se umí zabavit a vy si můžete vychutnat svou chvilku odpočinku. Přejeme Vám krásnou rodinnou dovolenou

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email