Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Obytňák z Brna

V životě jdou věci někdy lehce a někdy to prostě trvá, než se dílo podaří. O to větší radost pak člověk z výsledku své práce má. A to je i případ projektu FV Camp LS5000 pana Františka Vlasáka z Brna. Vše začalo již na konci 70. let, kdy pan František jako student začal pracovat s laminátem a zde se zrodila myšlenka postavit si vlastní obytný přívěs, který si později také nechal patentovat. Čas běžel a během něj došlo k několika přeprodejům nedokončeného projektu, aby se projekt shodou náhod dostal opět do rukou pana Františka. Ten projekt uložil do šuplíku. Díky vzrůstajícímu zájmu o karavaning projekt opět oprášil a vytáhl na světlo, aby ho dokončil.

Přívěs je z celolaminátové karoserie, průhledová ona jsou z dvojitého plexiskla, na bocích jsou další okna a na střeše pak ještě světlík. Interiér přívěsu pak skýtá dostatek prostoru pro úložné prostory, nádrže na vodu, sprchový kout, WC, vybavenou kuchyňku s plynovým vařičem a chladničkou. Najdete zde až 5 míst pro přespání. Jelikož tento obytňák nemá vlastní zdroj energie, je spíše na delší přesuny či na stání v kempu. Jeho předností je jeho nízká hmotnost a s tím spojený úspornější provoz co se týče pohonných hmot. Vozidlo je stabilní i při vyšší rychlosti.

Líbí se Vám tento typ přívěsu? Již dokončený prototyp má svého nedokončeného dvojníka, jak můžete vidět na fotkách. A pro něj hledá pan František někoho, kdo by jej rád dokončil či dokonce chtěl rozjet sériovou výrobu a distribuce. K tomu pan František nabízí formy, veškerou technickou dokumentaci, svou podporu i know-how. 

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email