Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Obytňák pro opravdové chlapy? Prostorný Ford F-550 je skvělý i v terénu.

Pokud Vás nebaví jízda v klasických obytných vozech, které nenabízí příliš jízdního požitku, určitě oceníte tento Ford F-550. Klasický pick-up totiž poslouží v náročnějším terénu, ale současně nabídne příjemné ubytování na cestách. V jízdním režimu není tento Ford o moc vyšší ani větší, než klasická verze, kvůli skládacímu obytnému prostoru.

Dosavadní majitel Scott Brady se rozhodl tento hodně upravený kousek poslat do světa, aby dělal radost i dál. Pod kapotou tohoto stroje je masivní 6.8 litrový desetiválcový motor s výkonem 288 koní a točivým momentem 575 Nm. O inteligentně řešeném interiéru vypovídá dostatek informace, že Scott Brady dokázal na palubě pohodlně přenocovat se svou rodinou a dvěma psy. Interiér je hezky prosvětlen zvenčí a po vysunutí obytné části je zde dostatečný prostor s ložnicí a obývací místností. Topení i klimatizace je poháněná dvěma solárními panely a k vaření máte k dispozici indukční vařiče, elektrický gril a bojler. Máte také nádobu na 380 litrů pitné vody, 150 litrů užitkové vody a 260 litrovou palivovou nádrž. Díky pomocnému alternátoru lze také využít motor vozu k napájení v případě, že nebude k dispozici energie ze solárních panelů.

A teď k ceně… Ta zcela jasně není nejnižší. Stanovena za tento promyšlený a skvěle udělaný kus vozu je 225 tisíc dolarů, tj. bezmála 5,3 milionu korun. Háček je také to, že se vůz nachází na jihu Kalifornie.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email