Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Nissan přichází s novým konceptem obytných vozů

V druhé půlce ledna proběhl v japonském Tokiu věhlasný Tokyo Autosalon 2022, kde světové automobilky odhalily své novinky pro letošní rok. V kategorii obytných vozů zde představila společnost Nissan dva nové velmi zajímavé koncepty obytných vozů.

Ten první s názvem „ Caravan Mountain Base“ vytváří svým interiérem dojem moderního futuristického hotelu. Dřevěné obložení s lesklými prvky, digitální vestavěný krb, pracovní plocha a lavice na sezení, to vše v jednotném designu doplněném o ozdobný obklad se vzorem včelí plástve. I vnějšek dodávky zdobí obložení karosérie v dřevěném vzhledu, který dotváří jednotný koncept designu celého vozu.

Druhý prototyp „Caravan My room“ je celý v minimalistickém designu a jsou zde použity neutrální barvy. V interiéru naleznete pohodlnou pohovku, spací prostor, knihovnu, police a skříně. Díky skládacímu spacímu prostoru můžete na své cesty přibalit kola, surf či přenosný gril. Celkově nabízí tento vůz dostatek prostoru pro dva nenáročné cestovatele a vybavení pro jejich koníčky.

Technické specifikace obou vozů ještě nebyly uveřejněny. Nicméně absence výfuku naznačuje elektrickou zástavbu.

New 2022 Nissan NV350 Concepts – Mountain Base and Myroom (Nissan NV350 Caravan Concepts) – YouTube

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email