Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Mazurská jezera v Polsku

Přes 2700 jezer, desítky kanálů a řek, 39000 ha vodní plochy, husté lesy, prales, rezervace či chráněný krajinný park. To vše najdete na jednom místě, a to na severovýchodě Polska ve Varmijsko – mazurském vojvodství, v jedné z nejkrásnějších jezerních oblastí v Evropě na Mazurské jezerní plošině. Toto místo se v letních měsících stává rájem pro všechny milovníky vodních hrátek přes plavce, windsurfisty, kajakáře, rybáře, kanoisty, jachtaře až po potápěče. Většina jezer je lemována písčitými plážemi s pozvolným vstupem do vody, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Hlavním letoviskem v této oblasti je město Gizycko na břehu jezera Niegocin, kterému se přezdívá „srdce mazurských jezer“. Dalším městem, které doporučujeme navštívit je městečko Mikolajki, které leží na břehu stejnojmenného jezera.

Díky okolním přírodním skvostům si zde přijdou na své i turisté i cyklisté.  Místní lesy jsou domovem pestré flory a fauny. Najdete zde bobry, lišky, vlky, přes 300 druhů ptactva a v nedaleké rezervaci v obci Popielno můžete spatřit již vyhynulý druh divokého koně Tarpana, který byl po válce opět vyšlechtěn do původního plemene. Vy z Vás, co rádi navštěvujete památky nadchnou četná místa, z kterých dýchá historie z dob Řádu německých rytířů a Pruska. V celé oblasti Mazurských jezer se nachází desítky kempů od těch skromnějších až po ty luxusní se vším komfortem a službami, na které si jen vzpomenete.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email