Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Kus historie a neobvyklý obytný vůz v jednom. Na prodej je tato Tatra 805.

Sháníte cenově dostupný obytný vůz, ale chcete se za každou cenu odlišit? Máme pro Vás zajímavý tip z české inzerce vozidel. Historicky známá Tatra 805 byla vyráběna v letech 1952 – 1960 jako lehký terénní nákladní automobil především pro potřeby armády, která dala automobilce Tatra zadání – požadujeme automobil schopný jízdy v těžkém terénu s vysokou tažnou silou.

Tento obytňák je poháněn benzínovým osmiválcovým motorem (vzduchem chlazeným) o objemu 2.5 litru a omezeným výkonem na 75 koní. Konstrukčně se jedná o velmi propracovaný kus stroje. Prodávaný kousek je dle popisu inzerátu plně funkční a motor má hladký chod. Tento konkrétní kus je z roku 1958 a za svých 63 let existence má najeto pouhých 7800 kilometrů.

Z původní rádio stanice je vůz schválen a homologován jako obytný speciál, proto s doklady problém mít nebudete. Úprava interiéru je velmi jednoduchá a retro. Na fotkách není zachycena koupelna, která zahrnuje vanu a chemickou toaletu a zbytek necháme Vám k posouzení. A pokud Vás historická Tatrovka opravdu zaujala, za 340 tisíc korun může být Vaše.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email