Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Karavan jako z budoucnosti skrývá moderní bydlení.

Společnost Studio Edwards plánuje výrobu karavanu s názvem Base Cabin, který vypadá jakoby přiletěl z budoucnosti. Na první pohled zaujme zcela novým konceptem vzhledu, který na rozdíl od běžné „bílé krabice“ ukazuje na první pohled moderní a luxusní prostor k bydlení.

Nabízí obytnou plochu bezmála 15 metrů čtverečních. Ta poskytuje ve třech místnostech ložnici, koupelnu s toaletou, kuchyňku nebo koutek pro relaxaci. Dřevěné panely v interiéru zajistí moderní vzhled a střešní okno také přísun denního světla do všech tří místností. Nezvyklý tvar z exteriéru má aerodynamický smysl pro jeho převoz a nijak zvlášť neomezuje prostor v interiéru. Architekt Ben Edwards také prohlásil, že se nejedná o černou barvu karavanu, která by mohla mít za příčinu přílišné přehřívání interiéru, ale o gumový povrch, který bude dostatečně pružný, aby překryl atypický tvar a poskytl velice dobrou vodotěsnost. Další technické parametry zatím zcela známy nejsou. Známá je akorát cena a ta je stanovena na 99 tisíc australských dolarů (přibližně 1,6 milionu korun).

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email