Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Kam a kdy můžeme vyrazit na dovolenou mimo ČR?

Velice sledované aktuální téma – COVID-19 ovlivní velmi i nás, kteří rádi cestujeme po celé Evropě svými karavany či obytnými vozy. Jaká tedy situace je a jaká bude?

Silně virem postihnutá Itálie již od 3. června ruší omezení pohybu a otevírá hraniční přechody. Lidé ze zemí evropské unie budou do Itálie moci přicestovat bez nutnosti dvoutýdenní karantény.

Chorvatsko je jedna z nejnavštěvovanějších oblastí na letní dovolenou. Již od 9. května do země turisté mohou vjet. Vjezd do země již také není podmíněn pobytem v karanténě a není k přechodu nutný ani test na Koronavirus. Je ale potřeba dodržovat pokyny stanovené Chorvatským ústavem, kterým je každodenní měření teploty hned ráno a v případě, že je teplota vyšší 37.2°C, je potřeba kontaktovat místního epidemiologa.

Řecko stále o otevření hranic vyjednává a každým dnem by měli zveřejnit rozhodnutí, pravděpodobně ale hranice budou taktéž otevřeny bez omezení k 1. červenci. Pro místní obyvatele jsou již otevřeny pláže s nutností odstupu 4 metry. Prodejci občerstvení musí být chránění rouškami.

Rakousko již otevřela všechny hraniční přechody se všemi okolními zeměmi. Kontroly zde jsou pouze namátkové. Při návratu z Rakouska je ale nutné mít negativní test na koronavirus – pokud jej mít nebudete, musíte na 2 týdny do karantény.

Nejvíce postihnuté Španělsko prozatím opatření moc nerozvolňuje a o turistice aktuálně ani neprojednává. Státní tajemnice také oznámila, že k reaktivaci turistického průmyslu nedojde dříve než v červenci.

Německo plánuje otevření hranic pro zahraniční turisty k polovině června, konkrétní datum ale známo ještě není.

Slovenská vláda prodloužila kontroly na hranicích do 26. června. Aktuálně již ale fungují několik železničních přechodů mezi zeměmi. Do poloviny června chce však Slovensko rozhodnout o konkrétním otevření hranic mezi Českou republikou a Rakouskem.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email