Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Jak vypadá přestavba Scania s třemi ložnicemi za 10 milionu korun?

Obytný vůz ve velkém stylu. Řeč je o na zakázku postaveném obytném voze a nabízí několik ložnic, kompletní vybavenou koupelnu a nebo garáž s dílnou. Tato Scania Vás opravdu nebude na cestách limitovat sníženým prostorem nebo omezeným komfortem.

Základem je nákladní vůz Scania R480, kterou nizozemská firma VAEX The Truck Traders posunula na značně vyšší úroveň. Hliníková konstrukce disponuje třemi ložnicemi, kompletní kuchyní s vařičem nebo velkou lednici s mrazákem, 32″ plochá televize obývá obývací pokoj s gaučem a toaleta spojená se sprchou, kterou naleznete také venku zboku vozidla. Kuchyň a obývák lze navíc zvětšit rozložením boční strany. Přestavba je vybavena také malou garáží a dílnou. Ohřívač vody připravuje teplou vodou pro používaní nebo sprchu z 750 litrové nádrže pro pitnou vodu nebo 420 litrů užitkové vody. Na odpad je poté vyhrazena nádoba o objemu 200 litrů. Energii zajistí mimo jiné dieselový generátor.

Každá sranda ale něco stojí. U tohoto vozu je cena nastavená na přibližně 10 milionu korun, což se zdá jako opravdu dost na obytný vůz s 200 tisíci kilometry na tachometru.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email