Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Jak topit v karavanu na zimní dovolené

V minulém příspěvku jsme se s Vámi podělili o pár tipů, jak se postarat o vodu v karavanu v zimní sezóně. Teď bychom se rádi zaměřili na udržení tepla v interiéru po dobu Vaši zimní dovolené. Než se vydáte na cestu, měli byste věnovat zvýšenou péči zejména přípravě topení a odvětrávání Vašeho karavanu.

Nejčastěji využívaným způsobem vyhřívání karavanu je plynové topení. To je zpravidla napojeno na PB láhev. Proto je důležité mít přehled o množství plynu, který spotřebováváte. V tom Vám pomůže měřič hladiny plynu. Aby Vám topení dobře a rovnoměrně topilo napříč celým karavanem, umístěte ho vždy tak, aby mělo kolem sebe dostatečně volný prostor, to je cca 150 cm2. Doprostřed vozu či ke vstupním dveří nainstalujte senzor teploty, který zajistí regulaci výkonu topení. Pro zimní využívání karavanu doporučujeme prodloužit komín pro bezpečný odvod spalin pro případ, kdy je střecha pod sněhem.

Pravidelně větrejte prostor karavanu. A to nejlépe dvakrát denně. Čerstvý vzduch se totiž lépe zahřívá a také tím zamezíte nadměrné vlhkosti vzduchu. Kdybyste větrání opomíjeli, začala by Vám uvnitř kondenzovat voda. Proti kondenzaci vody v interiéru si můžete pomoct odvlhčovačem vzduchu.

Přejeme Vám mnoho krásných chvil na Vaši zimní dovolené.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email