Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Jak snadno zvýšit efektivitu a výkon Vašeho obytného vozu?

Obytný vůz a chiptuning – vyplatí se?

Přichází doba, kdy majitelé obytných vozů čeká pořádné čištění a připravení na blížící se sezónu. Ačkoliv jízda obytným vozem není žádný závod, máme pro Vás tip, jak jízdní komfort a svezení značně vylepšit a to navíc za velice příznivou cenu.  

Jízda obytným vozem zajisté není o žádném dálničním závodění, často se ale hodí více výkonu, než jakým disponuje sériový motor. Předjíždění ve vyšších rychlostech či prudší stoupání do kopce může být pro obytné vozidlo mnohdy dosti náročné a zdlouhavé. Motorově mnohdy obytné vozy disponují stejným motorem a výkonem jako u běžných dodávek, čímž se u značně těžšího obytného vozu pochopitelně zvyšuje i spotřeba paliva.

Nabízejícím řešením je pořízení silnějšího motoru. Jeho pořizovací cena je ale mnohonásobně vyšší než částka za úpravu řídící jednotky motoru.

Čeho chiptuningem docílíte?

Úpravou řídící jednotky motoru docílíte navýšení výkonu v bezpečném rozmezí pro motorové součásti. Tuto změnu okamžitě zaznamenáte a oceníte již při první jízdě, při prvním předjíždění, díky živější reakci na plynový pedál a plynulejšímu nástupu výkonu. Okamžitě získáte možnost rychlejšího a hlavně bezpečnějšího předjíždění ostatních aut. 

Má chiptuning vliv na spotřebu?

Jedním z důvodů, proč je chiptuning rozumnou investicí je i značné snížení spotřeby paliva. Vzhledem k vyššímu dostupnému výkonu bude motor dynamičtější, k předjetí ostatních aut nebude nutné trápit vozidlo ve vysokých otáčkách s nohou na podlaze, čímž ušetříte nejen motor samotný, ale i svou peněženku znatelně nižší spotřebou paliva. Pokud plánujete chiptuning a chcete ho mít od profesionálů na trhu, můžete u www.bsrczech.cz využít promo kód „KARAVANGURU“ a získáte slevu 9% na tuningové kity.

Nemá úprava negativní vliv na motor?

Správně provedený chiptuning negativně na jednotlivé komponenty motoru nepůsobí. Před úpravou motoru je samozřejmě vhodné ověřit si kondici stávajícího motoru, případně změřit výkon pro viditelnou změnu. Neodborný zásah do motoru a nesmyslná úprava hodnot ale problémy způsobit může. Obraťte se proto na certifikované úpravce výkonu, kteří jsou obeznámeni s možnostmi, jakými motor disponuje.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email