Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Inovativní elektrifikovaný karavan Airstream

První obytňák ikonické značky AirStream spatřil světlo světa v Americe již před více jak sto lety. Jeho poznávacím znamením je aerodynamický tvar a plášť z leštěných hliníkových plechů. A tenhle blyštivý krasavec má nový přírůstek do rodiny v podobě inovativního konceptu elektrifikovaného karavanu eStream. Zásadní novinkou tohoto konceptu eStream je sekundární pohon, který dodává obytné soupravě stabilnější jízdní vlastnosti a jízda s ním je tak efektivnější a ekonomičtější díky významně nižší spotřebě paliva/ elektrické energie. Další výhodou je pak odlehčení tažnému vozidlu. No a taky nesmíme zapomenout na vymoženost v podobě dálkového ovládání, s kterým zaparkuje i úplný karavanový začátečník.

Pomocí plně nabitého akumulátoru a 900wattovým střešním solárním panelům můžete až dva týdny kempovat mimo civilizaci, aniž byste se museli omezovat ve všech nabízených vymoženostech jako je zábavní technika, nadstandardní kuchyňské vybavení či hlasové a dotykové ovládání osvětlení a klimatizace. Zatím se můžeme pokochat jen konceptem tohoto karavanu. Informace od výrobce Thor Industries však naznačují, že se snad brzy dočkáme sériově vyráběného eStreamu. Oproti klasickému modelu Airstream budou muset potencionální zájemci sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email