Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Inovace na trhu v podobě nafukovací střechy! Velký prostor navíc během pár sekund

„Travel smart, live large“, tedy v překladu „Cestujte chytře, bydlete ve velkém“ je motto společnosti Bürstner, která také s modelem Lyseo Gallery představuje inovaci na poli obytných dodávek. Nad kabinou dodávky máte plochu, kterou pomocí kompresoru vertikálně zvednete a získáte tak skvělý prostor k obývání.

Na cestě běžná obytná dodávka, po zastavení se stlačeným vzduchem a speciálně vyvinutým systémem vzduchových komor vytvoří prostor s dvojlůžkem a výškou 110 cm. Vozidlo má náhle výšku 3,7 metrů a proces „nafouknutí“ zabere minutu a půl. Vzduchem plněné komory jsou téměř bezhlučné a po nafouknutí i nadále monitorují tlak vzduchu v kabině tak, aby byly stěny neustále pevné. Jako bonus je tato „nafukovací místnost“ velmi odolná vůči UV záření a materiál je zcela vodotěsný. Jde o jedinečnou inovaci na trhu a proto se společnost Bürstner okamžitě vrhla na patentování této technologie.

Když ale zapomeneme na dodatečnou střechu, interiér této obytné dodávky nabízí vysoký uživatelský komfort. Do střešní ložnice se dostanete pomocí schodiště, které je za sedadlem spolujezdce, schody jsou chytře vytvořeny tak, aby poskytovaly úložné prostory. Kromě otočných předních sedadel v „jídelně“ naleznete lavici se stolem, které poskytnou posezení pro 4 osoby. V kuchyňce máte k dispozici varnou desku s digestoří, kávovar a prostornou pracovní plochu. Až překvapivě velká je následně toaleta. Celkový design interiéru je velmi elegantní, jednoduchý a obejme Vás jednoduchými vychytávkami.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email