Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Finančně dostupný obytný vůz opravdu pro každého

Španělská společnost Yevana se pustila do přestavby rumunského vozu Dacia Dokker a vznikla velmi povedená varianta malého, levného a pohodlného domova na čtyřech kolech, kterému ve vybavení nechybí nic zásadního. Pojďme si představit upravený interiér trochu blíže. Základem je plnohodnotná postel pro dva, která vznikne sklopením zadních sedadel. V interiéru najdete prostor s malou kuchyňkou s chytře zabudovaným výsuvným plynovým vařičem. V dalším šuplíku je pak umístěna kompresorová chladnička. Nechybí zde ani dřez, který čerpá vodu z 32 litrového zásobníku, který slouží nejen na mytí nádobí, ale i pro venkovní sprchu. Ohřev je zajištěn solárním panelem, který vyrábí elektřinu pro 100Ah baterii. Kabina auta je vybavena obložením z dřevotřískových desek a osvětlena diodami. V interiéru je také klimatizace a přídavné 2kW topení. Pokud si připlatíte, můžete se ve volném čase dívat na vestavěnou 16palcovou LED televizi.

Celá tato přestavba Vás vyjde celkem na 9750 EUR. V bazaru se pak dá Dacia Dokker ve slušném a zachovalém stavu sehnat do cenové hladiny 250.000,- . Tím pádem máte velmi povedené obytné auto za necelý půl milión korun. Je velmi pravděpodobné, že firma již brzy představí přestavbu i vozu Dacia Jogger, což je prostorově pohodlnější mladší brácha Dokkeru.

(90) Dacia Dokker / Yevana Camper – YouTube

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email