Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Expediční speciál Land Rover Defender si poradí v terénu a pohodlně Vás ubytuje

Neustále nově objevující se přestavby jsou opravdovým trendem. Jednou další zajímavou přestavbou je Land Rover Defender z roku 1990, který je celosvětově známý jako ultimátní čtyřkolka do terénu. Firma Osprey Custom Cars se v Severní Karolíně pustila do přestavby s cílem vytvořit nevídaný obytný vůz na dovolenou. A povedlo se jím to.

Expediční vůz pojmenovali Defender 130 Overland Camper a je připraven vyrazit do terénu. Exteriér byl lakován do pískové barvy a s navijákem 5,5 tuny si s terénními pneumatikami poradí se vším, co jej může potkat. Vnitřek přitom působí velmi uspořádaně a prostorně. Důraz byl kladen na dostatek místa k sezení u kuchyňského koutu, kde naleznete lednici i sporák. Nebudete postrádat základní sociální vybavení a boční vyklápěcí stan Vám poskytne příjemný prostor ke spaní.

Kromě obytných prostorů se k úpravám dostala také mechanika vozu. Pravostranné řízení bylo přestavěno na levostranné. Pětistupňová manuální převodovka navazuje na 2,5 litrový čtyřválcový motor, ke kterému byl doplněn chladič a generálkou prošel také podvozek.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email