Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

Britský obytňák Bedford Dormobile 1961 může být aktuálně Váš!

Malý, zcela restaurovaný obytný vůz Bedford Dormobile. Může se zdát jako jistou obdobou německého Volkswagen Transporteru. S jistotou můžeme říci, že těchto vozů se určitě velké množství nedochovalo, tento konkrétní plně zrestaurovaný kousek, který bude nabízen v aukční síni RM Sotheby’s svou cenu určitě nebude mít úplně nízkou.

Starší obytné vozy jsou jednoduché, funkční vozidla, které možná neuchvátí nejnovějšími technologiemi, ale zaujmou svou dobovou charakteristikou – přece jen mají tyto vozy slabší motory, nemají klimatizace a podobně. V Evropě je spíše pravidlem, že se na různých srazech setkáváte s Volkswagen Transprotery, které jsou bezesporu obrovskou legendou a ukazuje se to také na jejich prodejních hodnotách. Dormobile je přestavba z Vauxhall (v Evropě Opel) modelu Bedford CA. První přestavby vznikaly od roku 1957 a tento konkrétní kus v roce 1961. Tento obytňák byl původním majitelem plně restaurován dle původních materiálů a výrobních procesů a momentálně je nabízen v aukční síni RM Sotheby’s. Dle veškeré fotodokumentace je stav tohoto obytňák zcela výjimečný.

Renovací prošel kompletní interiér, ale také mnoho technických věcí. Vzhledem k jeho celkovému stavu se tak s jistotou dá říci, že do budoucna jeho hodnota bude pouze růst a druhý takový kus na světě není.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email