Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

5 top kempů v Chorvatsku

Letní sezóna je již v plném proudu a my jsme pro Vás vybrali za nás pět nejlepších a osvědčených kempů v Chorvatsku. V našem výběru si přijde na své opravdu každý. Ať už vyhledáváte spíše jednoduché a skromnější kempy s klidnějším prostředím či pravý opak.

Nový rodinný kemp na ostrově Krk s názvem Krk Premium Camping Resort byl založen teprve před několika lety a je náhradou za původní kemp Politin. Nachází se na břehu moře v odlehlé části ostrova a najdete zde veškeré potřebné vybavení, spoustu hřišť, miniklub s dětskou zábavou, bazén s brouzdalištěm, rodinné koupelny i dětské toalety. Pro všechny členy rodiny je připravena široká škála sportovního i lázeňského vyžití.

Krk Premium Camping Resort by Valamar, Krk, Croatia

Lanterna Premium Camping Resort je největší kemp na Istrii. Jen plocha dětských hřišť zabírá více jak 200 m². Jedná se o moderní rodinný kemp nacházející se na poloostrově Lanterna mezi městy Novigrad a Poreč a nabízí širokou škálu vybavení a služeb. Součástí resortu je i aquapark a v případě potřeb si můžete zarezervovat i chůvu.

Camping Lanterna Poreč, Croatia | Camping Adriatic (camping-adriatic.com)

Pokud máte raději menší kempy se skromnějším vybavením, bude kemp Bijar na ostrově Cres pro Vás ten pravý. Najdete zde pouze 49 míst a jeho hlavní předností je blízkost přírody, klidné, přátelské a prorodinné zaměření kempu. Blízko kempu se nachází město Osor, které nabízí řadu turistických tras a cyklistických výletů.

Camping Bijar – Cres Island | Camp Bijar (camp-bijar.com)

Kemp Čikat na ostrově Lošinj je kemp rodinného typu s více jak kilometr dlouhou pláží a dětským hřištěm. Má i vlastní aquapark o rozloze 6300 m² a najdete v něm různé bazény s mořskou vodou, tobogány a vodní atrakce. V blízkosti kempu najdete i zábavní park Pepe plný zábavy a různých atrakcí.

Camping Čikat Croatia – Island of Losinj | Camp Čikat (camp-cikat.com)

Dalmátský Zaton Holiday Resort je vlastně takový malý soukromý svět s celkovou rozlohou 300 000 m², vlastní pláží, vyhřívaným bazénem, dětským brouzdalištěm, aquaparkem, školou surfování, potápění a řadou dalších aktivit pro každého člena Vaší rodiny. Mezi vybavení kempu patří samozřejmě také rodinné koupelny a dětské toalety.

Zaton Holiday Resort – official webpage

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email