Karavan Guru
Karavan Guru

Světošlápek a nadšenec do cestování napříč Evropou. A pokud čas dovolí, trávím volné chvíle úpravami svého karavanu nebo společně vyrážíme na výlety.

5 nejkrásnějších měst Evropy

Evropa nabízí velkou spoustu nádherných míst, měst a unikátních jevů, které rozhodně stojí za návštěvu. V tomto příspěvku si ukážeme 5 nejkrásnějších měst Evropy dle žebříčku TopTrendingCZ.

5. Londýn
Hlavní město Spojeného království Velké Británie. Spolu s New Yorkem a Tokiem se řadí mezi nejdůležitější města na světě. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Big Ben, Trafalgar Square, Tower Bridge, Tower of London nebo večerní pohled na London Eye.

4. Barcelona
Druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska. Je proslulé originálními stavbami Antoni Gaudího. Mezi hlavní místa v Barceloně patří fotbalový stadion klubu FC Barcelona – Camp Nou, symbol Barcelony – Sagrada Familia, pláž La Barceloneta nebo třeba Magic Fountain – magická fontána, která ve večerních hodinách představuje jedinečnou světelnou show.

3. Řím
Hlavní město Itálie, které je zároveň i největší italské město a jedno z nejlidnatějších měst v Evropě. Mezi nejnavštěvovanější místa patří unikátní římské koloseum, andělský hrad Castel Saint Angelo nebo třeba Fontána di Trevi.

2. Amsterdam
Hlavním městem Nizozemska od roku 1808. Je největší nizozemské město s finančním a kulturním centrem. Mezi hlavní místa, kam zavítat patří Amsterdamské kanály, náměstí Dam, které jsou jedny z nejstarších míst Amsterdamu, Královský palác nebo třeba Van Goghovo muzeum.

1. Paříž
Paříž je hlavním městem Francie a zároveň je také hospodářsky nejaktivnější oblast Francie. Každému je jasná nejnavštěvovanější atrakce v tomto krásném městě. Je to samozřejmě Eiffelova věž. Mezi další skvělé místa, které Paříž nabídne je muzeum v Louvru, Bazilika na nejvyšším místě Paříže – Sacré Coeur, katedrála Notre Dame nebo třeba Velký vítězný oblouk.

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email